prečítajte si

AKO SA O MOJEJ MOBILNEJ APPKE DOZVEDIA ZÁKAZNÍCI ?

ako sa o mojej mobilnej appke dozvedia zákazníci

Ľudia si často myslia, že dobré produkty nepotrebujú marketing. Ak niekto potrebuje oprať veci, kúpi si predsa práčku. Vychádzajú teda z presvedčenia, že ak moja aplikácia poskytuje riešenie pre nejakého človeka, presvedčí ho to, aby si ju nainštaloval. To je logické, nie? Pýtate sa, na čo teda potrebujem marketing? A ako sa dozvedia ľudia o mojej mobilnej appke ?

Väčšina produktov, ktoré kupujeme nemajú tak jasné posolstvo, ako napríklad spomínaná práčka. Prečo si ľudia vyberajú iPhone namiesto Androidu? Alebo sa chodia sa najesť do 3-hviezdičkovej reštaurácie Michelin len preto, že sú hladní?

Marketing je hlas, ktorý ľuďom povie, kto ste, aké sú vaše hodnoty a ako sa odlišujete od konkurencie. Marketing je o dôvere, empatii a nadviazaní spojenia s ľuďmi. Ide o to, že viete s pokorou povedať niekomu, že vaše riešenie pre nich nemusí byť najlepšie a zároveň máte odvahu hovoriť s tými, ktorí môžu ťažiť z toho, čo ste vytvorili.

Kde začať pri mobilnej appke? Skúste sa opýtať tieto 3 otázky:

  • Aký problém rieši vaša aplikácia?
  • Pre koho je vaša aplikácia určená?
  • Ako môžete osloviť týchto ľudí?

Marketing je otázka, ktorú nemôžete vyriešiť len pomocou logiky. Inými slovami, nestačí ak si vytvoríte prieskum „od stola“ o tom, komu asi bude určený môj výrobok a čo si myslím, že budú zákazníci chcieť. Jediný spôsob ako napredovať, je osobný kontakt so zákazníkmi. Pýtajte sa ich čo sa im páči, čo by naopak potrebovalo zlepšenie. Poskytne to vášmu produktu pridanú hodnotu, ktorú zúročíte v budúcnosti.

Pomôžte ľuďom zistiť, že vaša aplikácia je určená pre nich. Neváhajte sa nás opýtať ako na to kontaktujte nás cez stránku www.verteco.sk / www.verteco.cz dozviete sa niečo na tému marketing aj čokoľvek o mobilnej appke.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.