prečítajte si

TVORBA WEBOVEJ STRÁNKY A POMOC GRAFIKA ?

Tvorba webovej stránky nie je jednoduchá. K jej vytvoreniu jednoznačne potrebujete pomoc grafika. Grafik je ten správny človek, ktorý jej dá tú správnu formu a vytvorí niečo presne pre vás.

webovej stránky napríklad verteco

Odborníci z oblasti marketingu tvrdia, že na vytvorenie prvého dojmu máme iba 7 sekúnd. Ľudia, ktorí si nájdu cestu na vaše webové stránky si začnú tvoriť prvý dojem prakticky hneď, ako začnú čítať obsah vašej stránky. Každý predsa chce zapôsobiť na zákazníka v tom najlepšom svetle a poskytnúť mu prehľadné informácie o tom, čo ponúka jeho spoločnosť. Na tejto stránke nájdete informácie o tom, prečo je dizajn pre vašu stránku dôležitý a poskytneme vám 5 prvkov, ktoré sú pre váš web ,,must have“.

Poďme sa teda pozrieť, ako to v praxi celé funguje.

1. Prvý dojem

Zo všetkého je samozrejme najdôležitejší váš nápad. Ak mám skvelý nápad, ale nikto o ňom nevie, nemôže mi priniesť vytúžené ovocie. Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo potrebujem kvalitnú webovú stránku. A tu už začína vaša spolupráca s grafikom. Jeho úlohou je pretaviť vašu podnikateľskú ideu do podoby webu tak, aby vystihoval „dušu“ vašej značky. Urobí pre vašu web stránku presne to čo by kostymér urobil keby ste mali navštíviť dôležitý gala večer. Rozžiari a zviditeľní vás čo najviac.

2. Grafické prevedenie webovej stránky

Dizajn vašej webovej stránky je dôležitý, pretože vaši zákazníci sa o dizajn zaujímajú. A áno všetci.. Či už vedome alebo nie, všetci reagujeme na vizuálne prevedenie. Ľudia sú prirodzene priťahovaní dobrým dizajnom.

Môžeme si to vysvetliť na príklade. Predstavme si, že grafický dizajn je anglický jazyk. Niektorí ľudia majú samozrejme viac zručností v používaní tohto jazyka a niektorí menej. Tým pádom je merateľný rozdiel medzi ,,dobrou angličtinou“ a ,,zlou angličtinou“.

To isté platí rovnako aj pre vaše webové stránky. Existuje niečo ako ,,dobrý dizajn“ a ,,zlý dizajn“. Aj keď všetci nemusíme byť rovnako zruční vo vizuálnej komunikácii, dizajnéri sú školení, aby hovorili týmto jazykom. Preto je dôležité investovať do profesionálneho, dobre navrhnutého webu, ktorý účelne komunikuje so svojimi zákazníkmi a efektívne oslovuje potenciálnych zákazníkov.

3. Zdrojový kód

Okrem dizajnu je potrebné aby všetky prvky webu fungovali tak ako majú. Čiže ak kliknem na políčko ,,Produkty“, nehodí ma na stránku, ktorá neexistuje. V tomto prípade zohráva dôležitú úlohu kódovanie a programovanie stránky. Zdrojový kód, z ktorého pochádza každá webová stránka (aj tá, ktorú práve čítate) vyzerá na prvý pohľad možno ako nejaká tajná vojenská šifra, no bez neho by to nešlo.

Každý prvok je teda tvorený kódmi v programovacích jazykoch. Tvorca webu vie presne ako sa tieto kódy používajú, aby vytvorili oku lahodiaci návrh aký si želáte.

4. Optimalizácia

Stalo sa vám už, že ste otvorili stránku a napriek tomu, že máte super rýchly internet, ste čakali kým sa pomaličky zobrazí jej obsah? Alebo ste otvorili stránku v mobile a museli ste si ju niekoľko násobne zväčšiť, aby sa vám podarilo kliknúť na to správne tlačítko? Aby sme predišli zdĺhavému načítavaniu a nesprávnemu zobrazeniu na smartfónoch alebo tabletoch, je potrebné obsah stránky optimalizovať.

V praxi to znamená, že pre obsah, ktorý umiestnime na stránku musí platiť, že nebude príliš veľký, no zároveň nebude porušená jeho kvalita. Web treba takisto zoptimalizovať aj na menšie rozlíšenia tzv. responzívne stránky. Vďaka tomu môžu, zákazníci používať vašu stránku bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú.

5. Funkcionalita a spustenie webovej stránky

Predtým ako stránku vypustíte do sveta, je potrebné ju zoptimalizovať tak, aby ju akýkoľvek vyhľadávač nemal problém zaindexovať (uložiť do pamäti). Umožní to ľuďom nájsť vašu stránku jednoducho cez prehliadač bez toho, aby vedeli naspamäť doménu vašej stránky (napr. www.domena.sk).

Ak stránka obsahuje všetko, čo sme si doteraz spomenuli, je pripravená ,,uzrieť svetlo sveta“. Je však potrebná ešte jedna vec, a to uloženie na server. Tento server umožní dostupnosť stránky v akomkoľvek čase.

Naši grafici sú pripravení pretaviť vaše predstavy do skutočnosti. Tak čo, ideme do toho spoločne? www.verteco.sk/ www.verteco.cz Tvorba vašej webovej stránky sa pre nás stane výzvou, ktorú jednoznačne prijmeme a spracujeme čo najlepšie.

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.