prečítajte si

VIDEO PRODUKCIA OD A PO Z

Video ako samotný marketing je nástroj, ktorý je potrebný, aby ste ľahšie dosiahli svoje ciele a tým pomohli svojmu podnikaniu.

Aby sme mohli prejsť k tvorbe videa musíme si objasniť čo to video vôbec je a ako vzniklo?

Video je technológia, ktorá zaznamenáva a prehráva sériu za sebou idúcich obrázkov. Na prenos videa sa používajú elektrické signály, tie majú v sebe zložku RGB. Elektromagnetický signál sprevádza aj zvuk, ktorý môže byť jednokanálový alebo viackanálový. Pre uchovanie videa slúžia rôzne pamäťové média. Medzi vlastnosti videa patrí FPS frames per second (snímok za sekundu), prekladanie, rozlíšenie, pomer strán a dátový tok, tieto vlastnosti tvoria kvalitu videa a súvisia s formátom videa.

Akou cestou si prešlo video do podoby ako ho poznáme dnes?

Prvý film v Anglicku bol v roku 1880 natočený autorom Louis Aimée Augustín le Prince. Zachovali sa časti dvoch filmov, prvý bol nasnímaný pri 12 FPS (snímok za sekundu), druhý okolo 20 FPS (snímok za sekundu) s použitím tzv. Maltézskeho krížu, ktorý dokonale zaručoval postupný posun papierového pásu. Oba filmy boli snímané na citlivé pásy papiera so širokou 5,5cm.

V roku 1985 sa celosvetovo stalo známe meno Lumière. Bratia Auguste a Louis Lumière totiž v tomto roku predstavili svetu prvý projektor, ktorý nazvali cinématographe. A otestovali ho hneď aj na prvom platenom verejnom vystúpení, ktoré položilo základy moderného kina.

Predchodcom GoPro kamery sa stal v roku 1965 na tréningu amerického futbalového tímu Denver Broncos, kde sa dostavil quarterback Jacky Lee s obrovskou prilbou na hlave. Tá okrem ochrany slúžila aj na zachytenie videa pomocou kamery General Dynamic. Išlo tak o predchodcu športových kamier GoPro, ktoré, chvalabohu, dnes dosahujú oveľa menšie rozmery a prívetivejší tvar.

VHS video
VHS kazety

VHS-kam vďačíme firme JVC, ktoré sa stali hitom na dlhé roky. V roku 1981 vznikla televízia MTV a tá zadefinovala nový štandard v hudobných videoklipoch. Práve kvôli videoklipom sa stali niektoré kapely populárne a obľúbené.

Video camera modern DVD Blueray
Moderná kamera

Na začiatku bol záznam analógový, neskôr sa presadil digitálny. Po nástupe digitálnej techniky sa záznam začal ukladal na optické záznamové médiá ako DVD-R alebo Blu-Ray. S postupným vývojom, narástlo aj rozlíšenia obrazu a zvýšil sa počet zvukových kanálov a optické médiá svojimi parametrami a výkonom nedostačovali. Dnes sa obraz ukladá už zväčša len na pevný disk alebo pamäťové karty. Obraz je zakódovaný do jedného z video formátov (MPEG-2, MPEG-4, AVCHD a pod.) a pomerne ľahko spracovateľný alebo zobraziteľný aj na osobnom počítači či na bežných prehrávačoch. Domáce amatérske videokamery sú rozmerovo a užívateľsky veľmi nenáročné, vojdú sa poľahky aj do jednej ruky, ale nemôžu súperiť funkciami alebo kvalitou obrazu s profesionálnymi videokamerami. Dôvodom je najmä veľkosť a kvalita použitej optickej sústavy, obrazového senzoru, obrazového procesoru a záznamového média, ako aj ďalších nevyhnutných častí, ktorých charakteristika a úroveň spracovania determinuje limity schopností a účel videokamery. Vývoj v tejto oblasti napreduje rýchlym tempom, profesionálne štúdiové videokamery zvládajú záznam v ultravysokom 4K rozlíšení (napr. 4096×2160 pixelov a viac, pri 24-120 FPS snímok za sekundu), pričom takýto videozáznam je nutný pre spracovanie v štúdiu, montáž rôznych špeciálnych efektov a pod..

Ďalším veľkým prelomom po prechode z analógového vysielania na digitálne bolo práve príchod prvého mobilného telefónu s fotoaparátom, ktorý priniesla práve Nokia, v roku 1999 volal sa Nokia 7650 a o 6 rokov neskôr vytvorenie YouTube kanála bývalými zamestnancami PayPal, Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim, ktorí úplné zmenili ponímanie videí a dodnes je jednou z najnavštevovanejších platforiem, cez ktorý primáme digitálny obsah cez internet.

Moderná generácia začala po roku 2011 tvoriť krátke videa a pridávať ich na sociálne siete, a tým začali vznikať rôzne veľké fanúšikovské základne. Videám sa tak pridal nový sociálny rozmer.

Verteco video natáčanie bike súťaž
Fotografia z natáčania

Ako vyzerá video produkcia u nás?

  1. Z našej bohatej ponuky si môžete vybrať viac typov videí, ktoré sú nasledovné:

Produktové video:

Slúži na od prezentovanie sa značky alebo produktu pomocou pútavého, moderného videa, v ktorom ukážeme silné stránky vašej značky a výhody produktu, ktoré zaujmú cieľovú skupinu ľudí.

Zábery z dronu:

Ľudia chceli od pradávna lietať a teraz môžu a pritom sedia na sedačke, a to pomocou záberov z vtáčej perspektívy. Dron dokáže urobiť každé video pútavejšie, stačí zmeniť iba uhol pohľadu. O Kvalitu sa báť netreba, videa sú v najvyššej kvalite pripravené zachytiť každú pre vás dôležitú udalosť a ukázať ju z iného uhla.

Firemné image video:

Potrebujete prezentovať svoju firmu na trhu pred starými aj novými klientmi? Využite na to video, ktoré vám pomôže prelomiť ľady a ukázať firmu v správnom svetle. Dopomôžeme Vám vybudovať meno aby ste boli silný a stabilný parteri na trhu práce.

HR video:

Firmu tvoria od pradávna zamestnanci, povedal to už aj Tomáš Baťa, na prilákanie nových a kvalitných zamestnancov vám stačí natočiť vhodné video, a prezentovať firmu, ktorá môže rásť a vy spolu s ňou, ukážte im svoje prednosti a výhody.

Zaškoľovacie video:

Školenie zamestnancov po jednom je finančne nákladné, uľahčíte im nový nástup do práce a pustite im video s postupmi, svoju funkciu zvládnu skôr a rýchlejšie, na spokojnosť oboch strán a vy ušetríte.

Proces video:

Radšej jedenkrát vidieť ako stokrát počuť. A teraz to nie je nič jednoduchšie, ako urobiť video s postupmi a pomôcť tak eliminovať chyby a nehody na pracovisku. S videonávodmi sa stane vaša firma bezpečnejšia a lepšia ako kedykoľvek predtým.

Osobná výpoveď:

Je to nový spôsob, ako prezentovať či už seba alebo svoju prácu, produkt, či službu, stačí vám ju natočiť raz a použiť, vždy, keď vy nemôžete byť prítomný osobne, moderná doba si vyžaduje moderne riešenia.

Svadobné videa:

Hľadáte niekoho kto vám v svadobný deň pomôže urobiť príjemnú atmosféru a dokáže ju zachytiť a vystihnúť tie najkrajšie okamihy a tým urobiť váš deň ešte viac nezabudnuteľný, ste tu správne a pravé pri tomto type videí je veľmi dôležité zachytiť atmosféru a ešte viac ju umocniť hudbou, ponúkame kvalitný strih a vysokú kvalitu videa, aby spomínanie bolo ešte príjemnejšie.

2. Nasleduje osobné stretnutie, kde nám predstavíte svoju predstavu a účel videa účel videa.

3. Po úspešnej konzultácii, nechávame pracovať našich scenáristov, ktorí pracujú rýchlo a kvalitne a snažia sa naplniť vaše predstavy do bodky.

4. Po odobrení scenára sa hľadá vhodný komparz aj je potrebný

5. Samotné točenie videa/videí

6. Strih, hudba, dabing, titulky a špeciálne efekty, všetko pod jednou strechou

7. Finálne video a pridanie sa k veľa spokojným klientom.

Video ako samotný marketing je nástroj, ktorý je potrebný, aby ste ľahšie dosiahli svoje ciele a tým pomohli svojmu podnikaniu. Väčšina ľudí v 21.storočí konzumuje multimediálny obsah na dennej báze škoda to nevyužiť. Preto neváhajte kontaktovať ľudí, ktorí vedia ako nato.

Zdroj:

https://vibration.sk/blog-historia-video/
https://docplayer.cz/10332938-Video-co-je-to-video-vlastnosti-videa-frame-rate-prokladani.html
https://www.aldebaran.cz/onlineskola/etapy/video/
https://monkeymedia.sk/video-ako-esencia-digitalnej-komunikacie/
https://mlv.sk/tvorba-videa/
https://sk.wikipedia.org/wiki/Videokamera
https://wikisk.sbs/wiki/Movie_projector#History
https://www.birdz.sk/havran666/blog/videokamery-cast-1-uvod-historia-a-prva-kamera/100442-clanok.html
http://oldwp.verteco.sk/video/
https://firemnevideo.sk/sk/video-marketing/
https://www.etarget.sk/video-reklama#more

Zaujala Vás naša práca?

Napíšte nám

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.